TORN
Archiwum

Na tarczy...

Motorowodne Mistrzostwa Europy JT-250 2008 Wyścigi na Niemnie
          W pierwszy weekend września w urokliwym, litewskim mieście na rzeką Niemen w Kownie przeprowadzone zostały Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie JT-250. Do wyścigów zgłosiło się 24 zawodników w tym sześciu reprezentantów Polski: Ada PRZYBYŁ, Daria PRZYBYŁ, Maciej WOJEWÓDZKI, Adrian FADECKI, Piotr KOWALSKI i Adrian MAŃIEWSKI. Z uwagi na ograniczoną do 16 ilość miejsc startowych, przed biegami finałowymi rozegrane zostały biegi eliminacyjne przez które nie przebrnęli niestety Piotr KOWALSKI, Daria PRZYBYŁ i Adrian FADECKI. Zawody na Litwie już od pierwszego biegu nie układały się po myśli naszych reprezentantów. W biegu numer 1 w wyniku niebezpiecznego manewru litewskiego zawodnika nasza reprezentantka  Ada PRZYBYŁ miała kolizje na boi zwrotnej z zeszłorocznym Mistrzem Europy Martinem Morozem oraz kolejną  w biegu numer 3 za którą została ukarana dyskwalifikacją . Najlepiej z polskich zawodników zaprezentował się Maciej WOJEWÓDZKI z WKS ZEGRZE zajmując 7 lokatę. Niestety nie dało się nie zauważyć, że całe zawody przebiegały w co najmniej dziwnej atmosferze i mimo rangi zwodów  nie do końca respektowane były tam przepisy U.I.M.,  jako przykłady można podać:
- niezgodna z regulaminem długość trasy i najdłuższej prostej,
- umożliwienie startu zawodnikom na własnym paliwie,
- skrócenie treningu z 45 do niecałych 15 minut...
Tegorocznym Mistrzem Europy został Estończyk  Rasmus HAUGASMAGI, drugie miejsce zajął Carl PIHOR, a trzecie Sten KALDER obaj z Estonii.
No cóż nie zawsze można wracać z tarczą, w przyszłym roku Mistrzostwa Europy odbędą się w Wielkiej Brytanii, a gospodarzami Mistrzostw Świata będą tegoroczni triumfatorzy ME Estończycy.