Kontakt
Wojskowy Klub Sportowy ZEGRZE
ul. Groszkowskiego 8, 05-131 Zegrze
tel. 22 688 34 35, 22 688 36 50
email: klub@wkszegrze.com.pl
Partnerzy

jPALIO


Serwis High Performance


TORN
Żeglarstwo

Regaty Jachtów kabinowych

XIII Oficerskie Regaty Jachtów Kabinowych o Puchar MON
Załoga WKS ZEGRZE
       W dniach 16-18 maja 2008 r. odbyły się w Węgorzewie, w 1 Mazurskiej Brygadzie Artylerii, trzydniowe XIII Oficerskie Regaty Jachtów Kabinowych o Puchar MON. Mimo, że to już XIII edycja to z wielu względów były to regaty jedyne w swoim rodzaju. Po raz pierwszy pod komendą sędziego głównego, pani Doroty Michalczyk, ścigały się reprezentacje Wojska Polskiego (12 załóg), Państwowej Straży Pożarnej (5 załóg), Straży Granicznej (4 załóg) oraz Policji (5 załóg).
    Regaty rozpoczęły się uroczystym otwarciem w Sztynorcie. Chyba po raz pierwszy w historii portu na pomoście ustawiła się kompania honorowa 1 MBA, poczet sztandarowy oraz poczet flagowy. Meldunek o gotowości zawodników przyjął szef sztabu 1 MBA, ppłk Kazimierz Baciak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się mi.n. Szef Oddziału WF i Sportu Sztabu Generalnego WP, pan płk Michał Bułkin, Starosta Powiatu pan Jerzy Litwinienko, zastępca Burmistrza pan Andrzej Lachowicz, Komendant Powiatowy Policji inspektor Cezary Gołota i Komendant PSP bryg. Tomasz Lacki. Zawody otworzył w imieniu Ministra Obrony Narodowej płk Michał Bułkin, który też w swym krótkim wystąpieniu przypomniał historię regat, których pierwsza edycja w rodzinnej atmosferze na starych Omegach odbyła się w 1996 r. Zdaniem płk. M.Bułkina zawody zmierzają w kierunku Mistrzostw w Żeglarstwie Służb Mundurowych.
    Pierwszego dnia zawodów rozegrano 4 biegi. I one też ustaliły czołówkę załóg do końca zawodów. Po dwu biegach na J.Dargin i dwu na J.Święcajty prowadziła załoga Sztabu Generalnego WP (sternik Z.Michalski) przed Podlaskim Odziałem SG (sternik K.Pampuch). Drugi dzień regat był popisem załogi z CSWL z Poznania. Kierowana przez sternika Artura Rożka załoga nie dała szansy rywalom i wygrała wszystkie cztery biegi. Nie wystarczyło to jednak na przeskoczenie w klasyfikacji generalnej prowadzącej załogi ze Sztabu Generalnego, która płynąc równo utrzymała pozycję lidera także i po drugim dniu zawodów.
Ostatniego dnia zawodów rozegrano 1 wyścig w ramach regat oraz dodatkowo jeden długodystansowy na trasie WDW - Sztynort.
Ceremonia zakończenia , która miała miejsce na terenie WDW, zgromadziła w niedzielne popołudnie oprócz załóg, także kibiców, gości - władze samorządowe miasta i powiatu. XIII Oficerskie Regaty Jachtów Kabinowych o Puchar MON , po sakramentalnym „uważam za zamknięte", które wygłosił Szef Sztabu 1 MBA, ppłk Kazimierz Baciak, przeszły do historii.

WYNIKI:


BIEG DŁUGODYSTANSOWY
1.  Akademia Obrony Narodowej
2.  Karpacki OSG
3.  KP PSP Augustów.

Klasyfikacja Generalna Drużynowa
I miejsce - WOJSKO POLSKIE 1 (SG WP, WOSZK Mrągowo, WAT, AON, CSWL Poznań) - Puchar Ministra Obrony Narodowej, 9 pkt.
II miejsc - WOJSKO POLSKIE 2 (KG Olsztyn, KG Stargard Szczeciński , ZBŻZ Słupsk , ZBŻZ Warszawa, WKS Zegrze) - 15 pkt.
III miejsce - STRAŻ GRANICZNA - 29 pkt.
IV miejsce - PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA - 35 pkt.
V miejsce - POLICJA - 62 pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA INDYWIDULANIE
I MIEJSCE - SG WP (sternik Z.Michalski) - dyplom, puchar Ministra Obrony Narodowej, Złoty Węgorz, nagroda rzeczowa
II MIEJSCE - CSWL Poznań ( sternik A.Rożek) - dyplom, puchar Dowódcy 1 MBA, Srebrny Węgorz, nagroda rzeczowa
III MIEJSCE - WKS Zegrze (sternik J.Majko) - dyplom, puchar Burmistrza Węgorzewa, Brązowy Węgorz, nagroda rzeczowa
IV MIEJSCE - ZBŻZ Słupsk (sternik R.Kwiatkowski) - dyplom, puchar Starosty Powiatu Węgorzewskiego, nagroda rzeczowa
V MIEJSCE - KG PSP 1 (sternik K.Dąbrowski) - dyplom, puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, nagroda rzeczowa
VI MIEJSCE - WAT Warszawa (sternik M.Pakultinis) - dyplom, puchar Prezesa TP 1 MBA

Organizatorem regat była 1 Mazurska Brygada Artylerii, Towarzystwo Przyjaciół 1 MBA oraz Kub Garnizonowy Węgorzewo. . Imprezie patronowali: Gazeta Olsztyńska, Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Redakcja Wojskowa, Polska Zbrojna, portal www.wm.pl. ŻAGLE.
Impreza zorganizowana została dzięki dotacji finansowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

PEŁNE WYNIKI DO POBRANIA TUTAJ