Serwis High Performance

TORN
Archiwum

Eliminacje Mistrzostw Europy OSY-400 Jedovnice

W terminie 22-24.05 w czeskich Jedovnicach rozegrane zostały pierwsze eliminacje Mistrzostw Europy Formuły OSY-400
Na zawodach Polskę reprezentowało czterech zawodników
OSY-400 Jedovnice      Pierwszą tegoroczną eliminacje zdominowali Słowacy zajmując pierwsze trzy miejsca, najszybszy okazał się Miroslav Bazinsky, który bez większych problemów wygrał trzy biegi pozostawiając daleko z tyłu swoich rywali. Na drugim miejscu do mety przypłynął także reprezentant Słowacji Michal Kosut, honor kobiet broniła Eva Sacherlova zajmując trzecią pozycję. Nasi rodzimi zawodnicy nie zareprezentowali się na tych zawodach zbyt dobrze , największą ilość punktów zgromadzili ex aequo Adam Woźniak i Marcin Szymczyk zajmując kolejno 10 i 11 miejsce. Na 13 miejscu zameldowała się reprezentantka naszego klubu, debiutująca w tej klasie Ada Przybył, a czternaste miejsce zajął Tomasz Mordal. Dla Ady nie były to zbyt szczęśliwe zawody, już podczas treningu uszkodzeniu uległ silnik i tylko dzięki pomocy innych zawodników mogła kontynuować zawody dalej na pożyczonej od Tomasza Mordala spodzinie. Pech nie opuszczał takż Adama Woźniaka z Baszty Żnin, który z czterech rozegranych wyścigów tylko w dwóch przekroczył linię mety ( w pierwszym biegu miał kolizje, a w czwartym niesłusznie został zdyskwalifikowany).
W Jedovnicach przeprowadzone były także mistrzostwa Europy w klasie O-700, tutaj najszybszy okazał się reprezentant Austrii Atilla Havas, reprezentant Polski Tadeusz Haręza w pierwszym biegu zatarł silnik i nie był już w stanie dalej kontynuować rywalizacji.
      Podczas tego motorowodnego weekendu Polscy zawodnicy zmagali się także na Węgrzech w klasie T-550 ,pierwszy w tym roku medal dla Polski zdobył tam Michał Gębiak zajmując drugie miejsce, pozostali polscy zawodnicy w tej klasie zajeli kolejno: