Serwis High Performance

TORN
Archiwum

Mistrzostwa Europy T-400

Czwarty raz z rzędu reprezentant Finlandii Juha-Pekka Maninninen został Mistrzem Europy w klasie T-400.
Pozostałe miejsca na podium zajęli kolejno reprezentanci Szwecji: Philip Bjor i Tobias Soderling. Niestety ilość startujących w Norweskim Drammen zawodników może świadczyć o powolnym schyłku tej popularnej także w Polsce klasie

Powodem niskiej frekwencji może być fakt że już od początku tegorocznego sezonu, zawody Mistrzostw Świata i Europy T-400 traktowane były przez U.I.M. po macoszemu. Terminy i miejsca przeprowadzenia tych zawodów był kilkakrotnie przekładane, a ostateczna data przeprowadzenia Mistrzostw Europy opublikowana został dopiero na siedem dni przed samymi zawodami ! Regulamin U.I.M. kategorycznie zastrzega że nie może to termin krótszy niż 45 dni. Mimo licznych protestów zawodników z Norwegii, Finlandii  i Szwecjio nie dotrzymaniu tych procedur zawody te zostały jednak przeprowadzone. Fakt ten prawdopodobnie wpłynął na ilość zawodników którzy wystartowali w ME tej niegdyś bardzo popularnej w Europie klasie - do startu w Drammen zgłosił się tylko dziewięciu zawodników z raptem trzech europejskich krajów . Na uwagę zasługuje fakt że w tegorocznych Mistrzostwach Świata, mającej raptem dwa lata klasy GT-30, która w najbliższej przyszłości ma zastąpić T-400 wystartowało więcej bo 12 zawodników ...