TORN
Archiwum

Mistrzostwa Świata T400

Ville Màkinen z Finlandii został tegorocznym Mistrzem Świata w klasie T-400 ...
Po przeprowadzonych w sobotę dwóch biegach nasz jedyny reprezentant Polski Marcin Mucha został sklasyfikowany kolejno na dziesiątym i ósmym miejscu co dawało mu 9 lokatę w stawce dziesięciu zawodników. Oba sobotnie biegi wygrał Ville Makinen, Juha-Pekka Manninen ( Mistrz Europy 2009 ) uplasował się dopiero na 3 miejscu. Makinen jest reprezentantem Finlandii, w zeszłym sezonie na ME zajął 5 miejsce tuż przed Marcinem Szymczykiem. Jak przekazał nam z Norwegii Marius Fredriksen, Marcin Mucha nie brał udziału w treningu czasowym z powodu awarii silnika.

10. Jo Andre Hasle     Norwegia 70

Niedzielne biegi nie zmieniły zbyt wiele w ustalonej na podstawie sobotnich wyścigów klasyfikacji, Mistrzem Europy  zdobywając komplet 1200 pkt. został Ville Makinen. Jedyny reprezentant z Polski na tych zawodach, Marcin Much zajął ostatecznie ósmą pozycję.