Serwis High Performance

TORN
Archiwum

Chodzież 2011

W dniach 4-5 czerwca nasi zawodnicy uczestniczyli w drugiej Eliminacji Motorowodnych Mistrzostw Polski, które przeprowadzone były w Chodzieży.

Na chodzieskim akwenie przeprowadzone zostały zawody aż w sześciu klasach. Najważniejszym wydarzeniem były prawdopodobnie ostanie w historii zawodów Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie S-550. Do rywalizacji w tej klasie zgłosiło się trzynastu zawodników w tym dwóch naszych reprezentantów Łukasz Ciołek i Michał Rogalski. Mimo ich dużego apetytu na medale MŚ musieli się oni niestety zadowolić odpowiedni piątym i siódmym miejsce, co wydaje się nie być najgorszym wynikiem biorąc pod uwagę dwunaste miejsce polskiej legendy w tej klasie Lechosława Rybarczyka. Najlepszy z Polaków Andrzej Lisy zajął trzecie miejsce - nasze gratulacje ! Niestety niezbyt wielu zawodników ustawiło się na stracie Mistrzostw Europy w stosunkowo młodej i wspieranej przez PZMWiNW klasie O-175. Wystartowało tylko siedmiu zawodników z czego trzech to reprezentanci Polski. Kolejny raz nie zawiódł Henryk Synoracki, który mimo problemów w pierwszym biegu powiększył swoja nie małą kolekcje medali o kolejny złoty krążek.

Eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski odbyły się bez większych sensacji. W klasie T-400 dużego pecha miała zawodniczka z WKS Zegrze Agata Sołtan, która miała kolizje groźnie wyglądającą kolizje ze zwycięzcą chodzieskiej eliminacji Marcinem Szymczykiem. Na domiar złego gdy jej łódź po kolizji została szybko naprawiona i przygotowana do kolejnego wyścigu, w jej silniku pękł korbowód kompletnie demolując jej motor i uniemożliwił dalsze starty. Z naszych zawodników najlepiej wypadł Paweł Szczepański drugie miejsce.

W klasie młodzieżowej JT-250 wystartowało tylko pięciu zawodników co niezbyt dobrze świadczy o obecnej kondycji tej klasy w Polsce, wygrał zeszłoroczny Mistrz Polski Mateusz Dankowki z WKS ZEGRZE przed Maksymilianem Lewandowskim ze Ślizgu Szczecin.

Kolejne dwie klasy, w których przeprowadzono Eliminacje Mistrzostw Polski to T-550 i OSY-400. Tu nie startowali nasi zawodnicy, w T-550 wygrał Marcin Gębiak tuż przed swoim bratem Michałem, a w OSY-400 wielka niespodzianką była wygrana zawodnika z Chodzieży Cezarego Strumnika.

Kolejne Eliminacje Motorowodnych Mistrzostw polski już 18-19 lipca w Żninie.