Serwis High Performance

TORN
Archiwum

Mistrzostwa Europy S-550 i JT-250.

W tym samym czasie gdy w Berlinie zmagali się zawodnicy klasy F-4S, na Ukrainie o medale mistrzostw Europy walczyli zawodnicy w klasach S-550 i JT-250.

Na starcie w wyścigu o tytuł Mistrza Europy klasy JT-250 w ukraińskim Tarnopolu stanęło aż 23 zawodników, w tym nasz reprezentant Mateusz Dankowski. Mateusz ukończył te zawody na dobrej piątej pozycji. Wygrał Estończyk Matthias Agur, bez problemu wygrywając trzy pierwsze biegi.

23. Artem Montrym UKR

W Tarnopolu odbyły się także zawody o tytuł Mistrza Europy w klasie S-550. W tej klasie startował nasz zawodnik Łukasz Ciołek, nie zaliczy on jednak tych zawodów do udanych. Po niezbyt udanym treningu czasowym nie był o wstanie przebić się do czołówki i ogólnie zakończył zawody na pozycji 7. Najlepszy z polskich zawodników Andrzej Lisy zajął 6 lokatę. Wygrał reprezentant Litwy Edgaras Riabko. Nie powiodło się na Ukrainie Michałowi Rogalskiemu, który zdołał ukończyć tylko jeden z czterech rozegranych wyścigów i sklasyfikowany został na ostatniej pozycji .